צור קשר אירועים קרובים לכתיבה באתר   זוכרים רן כוכבא


כיצד מגיעים
המיצפה נמצא ברכס הרי נפתלי. ניתן להגיע אליו מכביש 90. מצומת כ"ח פונים מערבה (ימינה לבאים מצפון או שמאלה לבאים מהדרום) ונוסעים כ-2.5 ק"מ. הכביש מתעקל ימינה, בעיקול חד. למגיעים מכיוון זה יש לעלות עד לנקודה שבה ניתן לחזור בחזרה ולרדת אל העיקול החד. משם יש לפנות ימינה בהתאם לשילוט. שביל החידות נמצא במרחק של 50 מטר מעיקול הדרך.
המסלול
שביל ההליכה הנוח, מתפתל במעלה ההר, בינות עצים וסלעים , עד למצפה שמשקיף על עמק החולה. לאורך השביל נבחין בסלעים ועליהם מנוסחות שבע שאלות הקשורות להיסטוריה ולגיאוגרפיה של האזור. פתרונן של השאלות נמצא בסלע סמוך עם ההתקדמות בשביל. כל שאלה מתחילה באחת האותיות המרכיבה את שמו של הטייס שנפל, רן כוכבא (החידות חוברו ע"י אמו עטרה). השביל מגיע למצפה, שהוא גם נקודת הנפילה המדויקת של המסוק, בו הוקם גלעד לזכרו של רן. מהמצפה ניתן לראות את הרי גולן, עמק החולה והאגמון, הרי האביטל והבנטל, החרמון ויישובי אצבע הגליל.
אתרים נוספים בסביבה
יער נבי יושע ממצודת כ"ח לנחל קדש, גן לאומי תל קדש על כביש 899 בין סימני הקמ' 60-61. באתר נמצאים שרידים מרשימים של מקדש השמש בתל קדש. הכניסה ללא תשלום. מצפור מאוור- אל אגמון החולה ממול לכניסה למושב רמות נפתלי, מצפור איתן בלחסן במושב רמות נפתלי, מצפור קרן נפתלי, דרך נוף הרי נפתלי), אגמון החולה .